waltz of flowers

نت قطعه‌ی فولکلور روسی (والس گل‌ها)

قطعات روسی معمولاً بسیار دل‌نشین هستند و رنگ و بوی خاص خود را دارند. خصوصاً والس‌ها و سمفونی‌های روسی که بسیار مشهور هستند.

در این مطلب تنظیم گیتار کلاسیک قطعه‌ای با عنوان والس گل‌ها (Waltz of flowers)  را برای شما قرار داده‌ام که امیدوارم از نواختن آن لذت ببرید.


والس رقصی با میزان سه‌ضربی است که معمولاً سرعتی عادی و میانه دارد و موسیقی والس هم برای همراهی با این نوع از رقص ساخته و نواخته می‌شود. بسیاری معتقد هستند که والس از سال 1800 به وجود آمده است؛ اما رقصی با نام “لندلر” در آلمان وجود دارد که بسیار قبل‌تر از سال 1800 نیز وجود داشته است و می‌توان لندلر را ریشه‌ی والس‌های کنونی دانست.

والس همیشه و در هر زمان چه همراه با رقص و چه به‌عنوان موسیقی بسیار دلپذیر است و نوازندگان نیز معمولاً از نواختن این نوع از موسیقی بسیار لذت می‌برند


والس گل‌ها یا رقص گل‌ها یک قطعه‌ی روسی است که از قطعات بسیار مشهور و مردمی است. چایکوفسکی در پرده‌ی دوم باله‌ی فندق‌شکن والس گل‌ها را به زیبایی ساخته و پرداخت کرده است که به این پرده از باله‌ی فندق‌شکن پویایی و زیبایی خاصی را بخشیده است.

این قطعه در سطح متوسط قرار دارد و نواختن آن ساده است و می‌تواند در کنار زیبایی خود قطعه تمرین خوبی هم برای درک و نواختن والس‌ها نیز باشد و توصیه می‌کنم اگر به والس‌ها علاقه‌مند هستید حتماً این قطعه را بنوازید.

خوشحال می‌شوم اجرای شما از این قطعه را بشنوم.

دانلود نت قطعه والس گلها (گیتار کلاسیک)
  نت آهنگ let it be بیتلزها برای گیتار کلاسیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
اسکرول به بالا