بشنوید!

میلونگا اثر آستور پیازولا

امروز شنیدن قطعه ی میلونگا “milonga ” اثر آهنگساز و نوازنده ی برجسته ی آرژانتینی آستور پیازولا را به شما پیشنهاد میکنم.

میلونگا نوعی موسیقی است که با رقصی هم نام خودش رابطه ی بسیار نزدیکی دارد، رقص میلونگا از خانواده ی رقص تانگو است که جاذبه و زیبایی زیادی دارد.

آستور پیازولا آهنگساز سبک تانگو، با قطعات و نوازندگی خود انقلابی در این سبک موسیقی ایجاد کرد، در آرزانتین او را با نام آستور کبیر میشناسند که به راستی هم برازنده ی او است.


پیازولا در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۲۱ و در شهر mar del plata آرژانتین متولد شد و در تاریخ ۴ ژوئیه سال ۱۹۹۲ در شهر بوینس آیرس آرژانتین فوت کرد. او با استفاده ی پیازولا با استفاده ی هوشمندانه و دقیق از عناصر موسیقی جاز و کلاسیک و موسیقی فولک آرژانتین و لاتین قطعاتی را سبک تانگو خلق کرد به در نهایت به سبکی مدرن از تانگو ختم شد که با نام nuevo tango شناخته میشود. همچنین او نوازنده ی چیره دست آکاردئون بایان بود که اغلب آثارش را خودش اجرا میکرد.


شنیدن میلونگا از آستور پیازولا ،  علاوه بر زیبایی و میتواند تمرین خیلی خوبی باشد برای شنیدن ، بالا بردن حس و موزیکالیته و البته آشنایی با موسیقی بسیار غنی آمریکای لاتین با ساز بندی ها، تونالیته و جنس خاص این نوع موسیقی که برای تمام نوازندگان میتواند مفید باشد.

امیدوارم از شنیدن این قطعه ی موسیقی لذت ببرید.

دانلود قطعه ی میلونگا از آستور پیازولا

 

 

 

 

آموزش گیتار کلاسیک

یک دیدگاه بنویسید

5 دیدگاه