آموزش نت نویسی با MuseScore

آموزش کامل نت نویسی با Musescore
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
250000 تومان
شروع کنید
این دوره در حال حاضر بسته است

درباره آموزش نت نویسی با MuseScore

آموزش نت نویسی با MuseScore
آموزش نت نویسی با MuseScore

MuseScore چیست ؟


نرم افزار MuseScore یک برنامه ی اُپن سورس برای نوشتن و تایپ کردن نت های موسیقی است. این نرم افزار در سیستم عامل های ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس است و کاملا به صورت رایگان عرضه میشود. امکانات این نرم افزار در کنار رایگان بودن آن باعث شده تا بین موزیسین ها یکی از پر طرفدار ترین نرم افزار های نت نویسی باشد.
نرم افزار MuseScore دارای یک پخش کننده ی مخصوص موبایل نیز می باشد که به شما کمک میکند تا نت های نوشته شده خود را همه جا در دسترس داشته باشید و آن را پخش کنید.

چرا باید MuseScore را یاد بگیریم ؟

دنیای امروز موزیسین ها به شدت با تکنولوژی پیوند خورده است. ما هنوز هم برای نوشتن موسیقی از قلم و کاغذ استفاده میکنیم اما در نهایت برای منتشر کردن نت های موسیقی باید آنها را تایپ کنیم!
نرم افزارهای زیادی برای تایپ کردن نت های موسیقی وجود دارند که سال ها است توسط موزیسین ها استفاده میشوند، اما بسیاری از این نرم افزارها قیمت بالایی دارند و کار کردن با آنها سخت است.
اما MuseScore نرم افزاری رایگان است با امکانات کامل و کیفیتی عالی و در کنار رایگان بودن استفاده و یادگیری آن نیز راحت است.

اما نت نویسی مختص آهنگ سازان و تنظیم کنندگان موسیقی نیست، معلمین موسیقی نیز برای نوشتن تمرین های موسیقی برای هنرجویان خود باید نت های خود را تایپ کنند.
هنرجویان موسیقی نیز برای آنکه درک بهتری نسبت به قطعه ای که تمرین میکنند داشته باشند بهتر از قسمت های سخت نت را تایپ کنند و اجرای آن را به صورت کامپیوتری بشنوند.

  نت گیتار کلاسیک norwegian wood از بیتلزها

یا برای آنکه دقیق تر تمرین کنند میتوانند نت های تمرین خود را تایپ کنند و همراه با اجرای کامپیوتری با تمپو های مختلف شروع به تمرین کنند تا دقیق و موثرتر تمرین کنند ، درست مثل زمانی که با معلم خود مینوازند و تمرین میکنند.
در آموزش نت نویسی با MuseScore تمام امکانات این نرم افزار فوق العاده را یاد خواهید گرفت و بعد از استفاده ی درست از آن میزان پیشرفت سطح نوازندگی ، آهنگسازی و تنظیم را خواهید دید.

در این آموزش سعی کرده ام تمام نکات ، امکانات و قابلیت های مورد نیاز آهنگسازان، تنظیم کنندگان ، معلمین موسیقی ، نوازندگان و هنرجویان را برای هر ساز یا سبکی به صورت کامل همراه با مثال و تمرینات عملی توضیح دهم و در هر آپدیت امکانات نسخه ی جدید را مرور خواهم کرد و به دوره اضافه خواهم کرد.

این دوره برای چه کسانی است ؟

همانطور که اشاره شد این دوره ی آموزشی طوری طراحی شده تا به طور کامل نیاز آهنگسازان، تنظیم کنندگان، معلمین موسیقی ، ناشرین موسیقی ، نوازندگان و هنرجویان را برطرف کند.

این دوره ی آموزشی برای تمام سبک ها و سازها کاربرد دارد و در قسمتی مجزا به طور کامل روش استفاده از این نرم افزار برای موسیقی ایرانی مانند کوک ها و گام ها و سازهای ایرانی توضیح داده شده و طریقه ی استفاده از سُری و کُرن و حتی کوک کردن نرم افزار برای شنیدن صدای سُری و کُرن به همراه مثال و تمرین عملی آموزش داده شده است.

  Amando sobre o mar on classical guitar

قیمت دوره ی آموزش نت نویسی با MuseScore چطور تعیین میشود؟

دوره ی آموزشی پیش رو ترکیبی از چند دوره ی آموزش نت نویسی با MuseScore است که نکات و مطالب مهمی برای استفاده از آن در موسیقی ایرانی به آن اضافه شده است و در قیمت گزاری سعی شده است تا کمترین حد ممکن در نظر گرفته شود ، دوره های مشابه خارجی قیمتی حدود 25 تا 50 دلار دارند و برای قیمت گذاری این دوره آموزشی که ترکیبی از چند دوره ی مطرح خارجی است کمتر از یک چهارم قیمت آن ها در نظر گرفته شده است . همچنین قیمت این دوره برابر با یک ماه شهریه ی آموزشگاه ها است که طبیعتا این حجم از مطالب را نمیتوان در یک ماه ( چهار جلسه) آموخت!

امیدوارم این دوره ی آموزشی مفید واقع شود.

محتوای دوره

بازکردن همه
مقدمه
محیط نرم افزار
نت‌ها، سکوت‌ها و میزان‌ها
ویرایش
کسر میزان، گام‌ و سرکلید، کلیدها، براکِت و خط میزان‌
متن، شعر و سَمبُل آکوردها
عناصر و سمبل‌های موسیقی
تنظیمات پخش و اجرا
سازها و پارت‌ها
موسیقی ایرانی در MuseScore
ریتم و سازهای کوبه ای
خروجی گرفتن از پروژه
مطالب تکمیلی
امکانات نسخه های جدید
سبد خرید
اسکرول به بالا